Je to již déle než pět let, kdy si naposledy užil pohyb na nekonečné modré obloze Piper Cub L-HS imatrikulace OK – UXE. Byl to smutný okamžik. Tehdy totiž jedním hloupým úřednickým rozhodnutím dolétal letoun, který mohl i nadále dělat radost pilotům, divákům na leteckých dnech, nebo jen těm, kteří zvednou hlavu, když nad nimi zavrčí nějaké to letadlo. Od té doby už se oblohou přehnalo hodně „beránků“, ti, kteří ho vídali při různých příležitostech si již zvykli na jiná letadla a Piper zatím stále odpočívá někde v prachu depozitáře v Čelákovicích.

Já osobně jsem s tímhle letadlem zažil spoustu nádherných zážitků, párkrát jsem se i pěkně vybál a hlavně v mnohém poučil. Dodnes si na něj občas vzpomenu a nyní při úklidu počítače jsem narazil na tzv. „hrubé“ záběry, které natočil při mém posledním letu s ním, konkrétně 28.11.2009 štáb serveru Novinky.cz. tehdy z toho vznikla i zpráva s krátkým videem.

Nyní se tedy máte možnost podívat i na záběry, které tehdy nebyly zveřejněny. Příjemnou zábavu a pokud někdy poletíte nad Čelákovicemi zmáčkněte palec, ať se tahle šípková Růženka zase někdy probudí a nad Čechami se opět ozve o jeden Continental víc …

Milan Mikulecký