Dnes jsme v prostorách jinonické Waltrovky, kde stavíme věrnou repliku Avie BH 5, zažili malou oslavu a přivítali řadu vzácných hostů. Kromě našich patronů, generálporučíka Františka Peřiny a plukovníka Jaroslava Šrámka, to byli například ministr obrany Karel Kühnl, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Pavel Štefka a řada dalších. Naše akce přilákala také velké množství novinářů, a tak o našem projektu informovala všechna významná česká media, včetně největších deníků a televizí.

Součástí křtu Avie BH 5 bylo také její signování Františkem Peřinou, Karlem Kühnlem a Pavlem Štefkou. Všichni tři se podepsali na překližkovou desku, která tvoří potah trupu letounu. Podpisy jsme následně zalakovali bezbarvým lakem a překližku přilepili na kostru trupu tak, že podpisy jsou nyní viditelné na levé (vnitřní) straně pilotního prostoru.

V průběhu slavnostního křtu předal generál Pavel Štefka pamětní plaketu Milanu Mikuleckému a Marcelu Sezemskému z Historické letky a Vladimíru Röselovi ze společnosti Walter.