Narozen 23.4.1927 v nemocnici v Charodu, britské mandátní území Palestina. Se svými rodiči žil čtyři měsíce po narození v kibucu Bet Alfa, odkud se celá rodina přestěhovala do Československé republiky do Teplic. Zde prožil jedenáct let svého života. V listopadu 1938 se v rámci evakuačních transportů židovských dětí dostal do Velké Británie.

V roce 1944 vstoupil jako dobrovolník do Československé armády ve Velké Británii. Ve věku sedmnácti let byl prezentován u Československé samostatné obrněné brigády, v jejíchž řadách bojoval u francouzského Dunkirku. Vzhledem  k tomu, že Charles byl dobrým motocyklistou (naučil se jezdit již v Civil Defence of Swansea) byl zařazen jako motospojka. 9. května 1945 Charles spolu s dalšími pěti motocyklisty od své brigády eskortovali konvoj o zhruba 60 vojenských vozech různého druhu zpět do Československa. Z šesti motospojek v rámci konvoje dorazili do vlasti ve zdraví jen dva. 30.5. 1945 se účastnil vítězné vojenské přehlídky před presidentem republiky.

V Plzni čekal na demobilizaci z armády, protože však nebylo stále známé datum tohoto aktu, požádal o zařazení k české delegaci u tribunálu pro odsouzení válečných zločinu v Norimberku. Při této příležitosti byl povýšen na svobodníka. Tři dny po skončení tribunálu byl převelen do Plzně, kde převzal doklady o demobilizaci a následně odjel do Velké Británie začít život civilisty.

Civilní život zahájil jako profesionální fotograf, (některé z jeho fotografií dnes patří k zlatému fondu britské fotografie). Ve svých dvaceti letech, za 350 liber (které si půjčil na dva roky) odkoupil již existující prodejnu s fotoaparáty spolu s laboratoří. Od toho okamžiku už nikdy nepracoval pro nikoho jiného. Rychle rostl, kupoval další obchody, stal se exkluzivním zástupcem řady výrobců fotoaparátů a příslušenství pro Velkou Británii. V 1956 hlavní sídlo přestěhoval do Londýna a změnil název firmy na Photopia, v roce 1962 vstoupil s akciemi společnosti na burzu. Zastupoval na jednáních s vládou British Photographic Importers Association, kde byl také jejím aktivním členem.

V roce 1977 po několika významných změnách v odvětví prodal svůj majoritní podíl ve společnosti. V té době se také přestěhoval na Jersey (v letních měsících) a na Floridu (v zimních měsících). Stále se věnuje charitě a zajímavým investičním příležitostem. V červnu 2000 ho královna jako jednoho z mála Čechů za jeho celoživotní charitativní činnost dekorovala řádem Britského impéria. Tak jako ostatní držitelé toho vysokého ocenění má právo nosit tento titul jako součást svého jména.